Otwarta rekrutacja - Dołącz do nas!

Drodzy czytelnicy, chcielibyśmy przypomnieć Wam, że otwarty jest nabór na redaktorów/newsmanów na naszej stronie. Jeśli jesteś fanem serii Assassin's Creed, posiadasz wiedzę na ten temat oraz trochę czasu, możesz do nas dołączyć. Chcemy stać się jednym z lepszych portali o Assassin's Creed w Polsce i dzięki Tobie, może nam się to udać! 

Wymagamy:

 • pisania poprawną polszczyzną
 • systematyczności
 • znajomości gier z serii Assassin's Creed

Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji oraz podania proszę kierować na adres wojdan025@gmail.com.

Wpisany przez Jack   
środa, 12 czerwca 2013 10:54

Assassin's Creed: Tajemna Krucjata

 

ksiazka-krucjata

Autor: Oliver Bowden

Tytuł: Assassin's Creed: Tajemna krucjata

Tłumaczenie: Michał Strąkow

ISBN 978-83-61428-70-1

Cena: 39,99 PLN

Format: 140x210

Data premiery: 2012-05-09

Ilustracje: ---

Liczba stron: 450

Gatunek: Fantasy

 

 

 

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych asasynów Bractwa.

 

Altaïr podejmuje się doniosłej misji i wyrusza w podróż do Ziemi Świętej. By dowieść swojego poświęcenia, zmierzy się z dziewięcioma śmiertelnymi wrogami, pośród których znajdzie się sam przywódca templariuszy, Robert de Sable. Podczas niezwykłej wyprawy Altaïr odkryje prawdziwe znaczenie Creda Asasynów.

Nikt nigdy wcześniej nie opowiedział o losach Altaïra: o jego brzemiennej w skutki podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o tragedii, jaka stała się udziałem wielkiego asasyna i jego rodziny oraz o haniebnej zdradzie najbliższego przyjaciela.

 

Ciekawostki:

 

 • W książce Altair zabija Wilhelma z Montferratu przez Abul'Nuqoudem, podobnie jak Jubaira przez Sibrandem, w grze natomiast sekwencje sugerują coś innego.
 • W książce Majd Addin zabił trzech oskarżonych, natomiast w grze Altair miał możliwość uratowania wszystkich.
 • Wszystkie rozmowy Altaira z Templariuszami miały miejsce tuż przez dokonaniem zabójstwa, natomiast w grze rozmowy te były przeprowadzane w Pamięci Animusa.
 • Podczas pogrzebu Majd Addina, Altair był świadomy, że pod przebraniem Roberta skrywa się inna osoba, lecz walczył z nim by zdemaskować oszusta. Gra sugeruje nam, że bardzo zdziwił się, gdy Maria zdjęła hełm.
 • Nie było wzmianki o tym, by Al-Mualim przywracał ekwipunek swojemu podopiecznemu.
 • Po zdegradowaniu Altaira do poziomu nowicjusza, ten natychmiast rusza do Damaszku. W książce został pominięty wątek z odnalezieniem zdrajcy wewnątrz Masjafu.
 • Altair w książce nie korzysta ze swoich informatorów.
 • Podczas egzekucji prowadzonej przez Majd Addina, Malik wraz z innymi asasynami uwalniają oskarżonego zabójcę.

 


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież