Wpisany przez Jack   
środa, 12 czerwca 2013 10:54

Assassin's Creed: Tajemna Krucjata

 

ksiazka-krucjata

Autor: Oliver Bowden

Tytuł: Assassin's Creed: Tajemna krucjata

Tłumaczenie: Michał Strąkow

ISBN 978-83-61428-70-1

Cena: 39,99 PLN

Format: 140x210

Data premiery: 2012-05-09

Ilustracje: ---

Liczba stron: 450

Gatunek: Fantasy

 

 

 

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych asasynów Bractwa.

 

Altaïr podejmuje się doniosłej misji i wyrusza w podróż do Ziemi Świętej. By dowieść swojego poświęcenia, zmierzy się z dziewięcioma śmiertelnymi wrogami, pośród których znajdzie się sam przywódca templariuszy, Robert de Sable. Podczas niezwykłej wyprawy Altaïr odkryje prawdziwe znaczenie Creda Asasynów.

Nikt nigdy wcześniej nie opowiedział o losach Altaïra: o jego brzemiennej w skutki podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o tragedii, jaka stała się udziałem wielkiego asasyna i jego rodziny oraz o haniebnej zdradzie najbliższego przyjaciela.

 

Ciekawostki:

 

  • W książce Altair zabija Wilhelma z Montferratu przez Abul'Nuqoudem, podobnie jak Jubaira przez Sibrandem, w grze natomiast sekwencje sugerują coś innego.
  • W książce Majd Addin zabił trzech oskarżonych, natomiast w grze Altair miał możliwość uratowania wszystkich.
  • Wszystkie rozmowy Altaira z Templariuszami miały miejsce tuż przez dokonaniem zabójstwa, natomiast w grze rozmowy te były przeprowadzane w Pamięci Animusa.
  • Podczas pogrzebu Majd Addina, Altair był świadomy, że pod przebraniem Roberta skrywa się inna osoba, lecz walczył z nim by zdemaskować oszusta. Gra sugeruje nam, że bardzo zdziwił się, gdy Maria zdjęła hełm.
  • Nie było wzmianki o tym, by Al-Mualim przywracał ekwipunek swojemu podopiecznemu.
  • Po zdegradowaniu Altaira do poziomu nowicjusza, ten natychmiast rusza do Damaszku. W książce został pominięty wątek z odnalezieniem zdrajcy wewnątrz Masjafu.
  • Altair w książce nie korzysta ze swoich informatorów.
  • Podczas egzekucji prowadzonej przez Majd Addina, Malik wraz z innymi asasynami uwalniają oskarżonego zabójcę.

 


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież