Wpisany przez Jack   
poniedziałek, 25 czerwca 2012 21:22

Connor Kenway :: Assassin's Creed 3

 

connor

 

Ratonhnhaké:ton, znany bardziej jako Connor Kenway. Rdzenny Amerykanin, będący Asasynem, żyjący w Amerycje w drugiej połowie XVIII wieku. Jest przodkiem Desmonda Milesa.

 

"Na tej ziemi stoję rozdarty, część mnie chce walczyć i wygnać obcych. A inna część, jest obca..."

 

Jego rodzicami są ojciec brytyjczyk a matka z plemienia Mohawk. Dorastał wśród rdzennych amerykanów, poszkodowany w dzieciństwie głównie z powodu starć z europejskimi kolonistami. Konflikty nasilały się aż w końcu koloniści spalili wioskę Connora.

To wydarzenie skłoniło go do szukania sprawiedliwości, pomszczenia swojego plemienia. Zwalczał tyranię wszędzie tam, gdzie zaistniała. Jego występki doprowadziły do tego, że wstąpił do Zakonu Asasynów w 1770 roku. Przyjął wtedy imię Connor.

Pięć lat później wybuchła rewolucja amerykańska, a Connor zajął miejsce w szeregach obok Jerzego Waszyngtona i Benjamina Franklina, częściowo z powodu wiary w ideały, jakie oni reprezentowali. W tym czasie poznał również inne znaczące postacie, takie jak Charles Lee i Lafayette, a także Paul Revere i Samuel Adams.

Podczas wojny, Connor stał się kapitanem okrętu Kontynentalnego Aquila, który pływał na wschodnich wybrzeżach i na Morzu Karaibskim. Podczas swoich podróży nosił niebieski mundur i kapelusz Tricorne.

Wielką zaletą Connora była płynna wspinaczka nie tylko po budynkach mieszkalnych w miastach ale również po drzewach wśród dzikiej natury. Był w stanie przeskakiwać z jednego drzewa na drugie, wspinać się na skaliste klify, a także skradać się wśród drzew.

Najgroźniejszą bronią Connora był Tomahawk. Wyposażony był również w łuk, pistolety, rzutki oraz niezastąpione Ukryte Ostrze. Posiadał również umiejętność Zmysłu Orła.

 

Wyposażenie Connora:

connor - tomahawk 

Tomahawk - był jednoręczną siekierą, rodzajem broni do walki wręcz. Powszechnie wykorzystywany przez rdzennych amerykanów, jak i europejskich kolonistów. Tomahawk był przydatną bronią, wykorzystywaną do cichych zabójstwa, walki wręcz, ale również dobrze spisywał się do rutynowych zadań takich jak, np. cięcie liny.


Podczas amerykańskiej wojny o niepodległość, asasyn z Mohawk, Connor Kenway, używał tomahawka z ostrzem przypominającym insygnię Asasynów. Connor władał Tomahawkiem, wraz z ukrytym ostrzem, co jest nowością w tej serii, gdyż poprzednio Ezio i Altair nie używali broni jednoręcznej w połączeniu z ukrytym ostrzem.


 

 

connor - ukryte ostrze

Ukryte Ostrze - Symboliczna broń Asasynów, stosowana zarówno do skrytobójstwo jak i do otwartej walki. Najniebezpieczniejsza i najbardziej wszechstronna broń, z powodu modernizacji, jakie wprowadził Altair. Więcej na ten temat, pod tym LINKIEM


 

 

 

connor - luk

Łuk - jest bronią dystansową, która była używana przez wiele ludzkich  cywilizacji przez tysiąclecia.

 
Korzystanie z łuku przez ludzi zostało rozpowszechnione od czasów  średniowiecza. Zwyczaj przetrwał renesans, aczkolwiek wtedy więcej korzystano z kusz, gdyż były precyzyjniejsze. W łuk wyposażeni byli  zazwyczaj wartownicy i strażnicy broniących ważnych miejsc, stacjonując  na pobliskich dachach. 

 
W bitwach, łucznicy mieli zadanie zabijać wrogów z jak największej  odległości, w zadaniach obronnych również wykorzystywani byli do  wybijania oddziałów wroga z murów broniącej twierdzy. W okresie  renesansu, kusza stała się bardziej popularna, jednak łuk był  skuteczniejszą bronią, jeśli był używany przez wykwalifikowanego  żołnierza. 

 
"Podczas gdy kusza jest błogosławieństwem dla niedoświadczonej armii,  umiejętności łucznicze zawsze ją wyprzedzają..."

 
Asasyni często używali łuków do cichych zabójstw na dystans, a wielu z  nich wyróżniało się znakomitymi umiejętnościami w posługiwaniu się nimi. W XIII wieku, mongolski asasyn, Qulan Gal, pomógł Altairowi obalić rządy  Czyngis-chana. Razem zabili przywódcę mongolskiej armi, Qulan zastrzelił jego konia za pomocą właśnie łuku, a Altair dokończył zadanie.

 
Perotto Calderon i Cipriano Enu, obaj asasyni z Italii, nabyli ogromnych  umiejętności łuczniczych. Potrafili zabić swój cel jedną strzałą na  odległość czterech budynków.

 
Natomiast, podczas amerykańskiej wojny o niepodległość, asasyn Connor  Kenway dzierżył łuk zarówno podczas walki jak i polowań. Podczas polowań  łuk przydawał się szczególnie na strachliwą zwierzynę, która uciekała po  zbliżeniu się do niej.


 

 

connor - dwa pistolety

Connor był również wyposażony w dwa pistolety, oraz linę, za pomocą, której mógł przyciągać do siebie wrogów oraz wieszać ich na drzewach.


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież