Wpisany przez Jack   
sobota, 22 września 2012 17:21

Ukryte Ostrze :: Assassin's Creed

 

Symboliczna broń Asasynów, stosowana zarówno do skrytobójstwo jak i do otwartej walki. Najniebezpieczniejsza i najbardziej wszechstronna broń, z powodu modernizacji, jakie wprowadził Altair.

 ukryte ostrze
Składa się z wąskiego ostrza długości sztyletu, połączonego z karwaszem i rękawicą. Ostrze przeważnie jest schowane, a właściciel specjalnym ruchem wysuwa je, gdy zajdzie ku temu potrzeba. Dokładna metoda wysuwania się ostrza nie jest nam znana. Wiadomo jednak, że w czasach średniowiecznych, ostrze wymagało odcięcia środkowego palca. Po modernizacji wprowadzonych w XIII wieku, ostrze mogło być wysuwane bez potrzeby usuwania palca.

 
Pomimo tego, tradycja nie została zapomniana. Od renesansu do przynajmniej początku XX wieku, asasyni podczas składania przysięgi Zakonnej zostawali poddani przypieczętowaniu, które polegało na odciśnięciu insygni asasynów właśnie na środkowym palcu. Był to symbol oddania się Zakonowi.


Ulepszenia:


Kodeks

 modyfikacje kodeks
Altair, podczas swoich badaniach nad Jabłkiem Edenu, odkrył kilka uaktualnień dla Ukrytego Ostrza, które spisał do Kodeksu. Niektóre z nich zdołał wykonać dla własnego użytku. Następnym asasynem, który mógł wejść w ich posiadanie był Ezio Auditore. W XV wieku, asasyn zdobył strony kodeksu, które przekazał Leonardo da Vinci'emu, ten zaś rozszyfrował je i skonstruował ulepszenia w nich spisane. 


Pierwszym z tych ulepszeń było skonstruowanie drugiego, podobnego ukrytego ostrza, które zostało dołączane do drugiego karwasza asasyna. Dzięki podwójnemu ostrzu, skrytobójca, mógł zabijać dwóch wrogów jednocześnie. Drugim udoskonaleniem ostrza, było dodanie metalowej płyty do karwasza, która pozwalała absorbować ataki wroga.


Zatrute ostrze natomiast, po ugodzeniu nim przeciwnika, wstrzykiwało truciznę do organizmu. Da Vinci również zdołał zaprojektować ukryte rzutki, które zostawały wystrzeliwane z karwasza na niedaleką odległość.


Ostatnim, i chyba najbardziej imponującym ulepszeniem był ukryty pistolet. Po uprzednim naładowaniu, wystrzeliwał śmiertelne pociski.


Ostrze z hakiem

ostrze z hakiem
Ostrze z hakiem było modyfikacją ukrytego ostrza, która została narodzona w Konstantynopolu, przez tamtejszych asasynów. Ostrze z hakiem działa na takiej samej zasadzie jak ostrze ukryte, lecz jego konstrukcja minimalnie się różni. Zakończone jest hakiem w kształcie dziobu orła, które umożliwia chwytanie. Przydaje się podczas walki, ale również wspinaczki jak i w połączeniu z linami. Osmańscy asasyni wykorzystywali je jako szybki środek transportu w mieście. Podczas wspinania ostrze z hakiem stanowiło przedłużenie ręki.


Sztylet

ostrze connor
Pod koniec XVIII wieku, zostało wprowadzone kolejne udoskonalenie ostrza. Jego konstrukcja wniosła możliwość odłączenie ostrza od karwasza. Dwa w jednym, ukryte ostrze oraz sztylet, który nie tylko stanowił groźną broń w walce, ale również był istotnym narzędziem myśliwego podczas polowań. Korzystał z niego Connor Kenway.


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież