Wpisany przez Jack   
niedziela, 16 czerwca 2013 11:17

Zapowiedź :: Assassin's Creed IV: Black Flag 

Assassin's Creed IV: Black Flag to najnowsza, szósta już, produkcja studia Ubisoft. Przygodowa gra akcji, która toczyć będzie się w czasach Złotej Ery Piractwa, czyli w XVIII wieku, na Karaibach. W dniu zapowiedzi najnowszego Assassin's Creeda, było jasne, że protagonistą będzie Edward Kenway, ojciec Haythama znanego z ACIII. Również i na jego postaci skupię się w naszej zapowiedzi. O czym warto jeszcze wspomnieć na wstępie? Na pewno na szersze opisanie zasługuje udoskonalony system walk morskich oraz klimat i historia.

Premiera gry przewidziana jest na 29 października bieżącego roku.

ac4 33

Zapraszam zatem do lektury!


Fabuła:

era piractwa

Najważniejszą częścią gry dla twórców jak i dla graczy jest solidna i ciekawa fabuła. Ta część jest nierozłączna, i trzeba powiedzieć, przemyślana od początków serii. Tym razem przeniesiemy się na Karaiby, gdzie panuje tzw. Złota Era Piractwa. Wszystko zaczęło się w 1701 roku, kiedy to wybuchła wojna o sukcesję hiszpańską, w Anglii nazywaną Wojną Królowej Anny. Z początku Anglicy znajdowali się w kiepskiej sytuacji, bowiem połączona flota francusko-hiszpańska wydawała się zbyt potężna do pokonania. Wtedy też ogłaszają amnestię i wydają ogromną ilość listów kaperskich (w późniejszej fazie wojny postępują podobnie Francuzi). I tak, na początku XVIII wieku na morzach pojawia się coraz więcej bezrobotnych marynarzy i korsarzy, którzy z czasem stają się piratami. Korsarską bazą staje się New Providence w archipelagu Bahamskim, która w późniejszym okresie nazywana jest Piracką Republiką. Swoje kariery zaczynali tam ludzie nie poddani żadnej władzy, takie sławy jak Edward Teach, czyli Czarnobrody, Samuel Bellamy, Charles Vane czy Jack Rackham, później nawet dwie kobiety, Anne Boney i Mary Read. Zmiany zaszły dopiero w 1718 roku, kiedy to udało się przywrócić Bahamom kolonialną administrację. Większość piratów przeniosła się wówczas na Madagaskar.

Nie wiadomo nadal jaki wkład w tą wojnę mają Asasyni i Templariusze. Z pewnością czym bliżej premiery, tym więcej ciekawostek twórcy będą starali się ujawniać swoim fanom.


Bohater, Edward Kenway:

edward

Tutaj w skrócie, gdyż opis naszego nowego protagonisty znajduję się już na stronie, pod tym linkiemEdward Kenway jest pochodzenia brytyjskiego, niegdyś członek brytyjskiej Royal Navy, teraz opowiada się po stronie niezrzeszonych piratów. Zaskarbił sobie szacunek legendarnego Czarnobrodego.

Zanim jednak wstąpił do frakcji pirackiej, żył ze swoją pierwszą żoną, Caroline Scott, z którą miał córeczkę Jenny. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało, prawdopodobnie z powodu problemów finansowych, oraz niespełnionego marzenia, bycia wolnym piratem.

Warto nadmienić również, że Edward jest ojciem Haythama i dziadkiem Connora.


Lokacje:

lokacje

Około 60% gry odbędzie się na lądzie, będziemy mogli poznać około 50 różnych lokacji, od wsi rybacki, plantacji, przez dżungle, forty, wyspy, aż po ruiny Majów i egzotyczną wyspę Coconut. Świat ma być bardzo obszerny, z trzema głównymi miastami - Hawaną, Nassau i Kingston - gotowymi na eksploatację. Z pewnością nie zabraknie wysokich budynków, o które wszyscy się tak ubiegamy. Niejednokrotnie pracownicy Ubisoftu wspominali, że jest to dla nich ważny element serii, by móc wykorzystać umiejętności wspinaczki. Nie szukając daleko - akcja Assassin's Creed III odbywała się w XVIII wieku, gdzie nie panowała wysoka i wzniosła architektura, a i tak mogliśmy obserwować otoczenia z wysokości wdrapując się na maszty statków czy dachy kościołów. Tak więc o ten element jestem całkowicie spokojny.

Wrócić mają sekretne miejsca, które mieliśmy okazje zwiedzać w Assassin's Creed 2, Brotherhood czy Revelations. Miejsca na wzór Grobowców Asasynów, czy Leż Romulusa mają powrócić w Black Flag, których nie mieliśmy okazji eksploatować podczas gry w Assassin's Creed III.


Walka na lądzie:

walka

Na początku warto napisać o systemie szybkiego celowania, który pozwala na korzystanie z czterech(!) pistoletów na raz. Akcent ten był widoczny w gameplay'u, którego nie dawno mieliśmy okazje Wam zaprezentować. Prawdopodobnie do wspomnianego systemu strzeleckiego, dojdzie system zwany "Dual-wield". System bardzo dobrze znany z przeróżnych gier akcji, jednak nie stosowany do tej pory w serii Assassin's Creed. Bohater ma władać jednocześnie mieczem i np. ukrytym ostrzem. Natomiast zamiast trujących rzutek ma pojawić się coś na wzór dmuchawki. Efektem będzie znany nam już efekt szaleństwa oraz nowy efekt ogłuszenia.


Bitwy morskie:

naval combat

Na morzu będziemy przebywać około 40% czasu gry. Zatem zaczynając, bitwy morskie w tym klimacie i historii są nie do ominięcia, znając opinie niektórych graczy to źle, ale moim zdaniem, nudne i monotonne pływanie w Assassin's Creed III, stanie się teraz ciekawą i pełną przygód historią. Będziemy mogli spotkać niejednokrotnie atakujące się nawzajem statki floty hiszpańskiej i brytyjskiej. System walki zostanie znacznie zaktualizowany, co pozwoli nam na swobodne celowanie z armat we wrogów (od nas zależeć będzie jak daleko i wysoko zostaną wystrzelone kule). Mają pojawić się nowe rodzaje broni, m.in, strzelby i beczki z prochem. Będziemy mieli okazję stawić czoła nowym jednostkom floty morskiej, która będzie posiadała własną taktykę, np. jedna będzie nastawiona na ostrzał, a druga na taranowanie. System pogodowy będzie odrobinę rozbudowany, co będziemy mogli zaobserwować podczas sztormów. Gdy w nasz okręt uderzy piorun, będzie nam trudniej nim sterować, ograniczy to naszą władze nad okrętem. Oprócz tego sami będziemy rekrutować załogę Jackdaw'a, zastąpi to rekrutację do bractwa. Wspomniany wyżej Jackdaw ma być, według twórców, drugim bohaterem!

Nie można zapomnieć również o swobodnym pływaniu po morzach, o polowaniach na wieloryby czy eksploatacji wybranych wysp. Częściej będziemy mogli przeprowadzać abordaż na wrogich okrętach, co mnie osobiście bardzo cieszy, gdyż wydaje mi się, że jest to ciekawszy sposób na pokonywanie wroga na morzu. Podczas abordażu możemy poczuć tą nutkę bezprecedensowego piractwa, brutalności i szaleństwa.

Nowością ma być również nurkowanie, co będzie wykorzystywane w poszukiwaniu skarbów pośród okrętów zatopionych na dnie morza.


 Poniżej prezentuję listę nowości i ciekawostek dotyczących AC IV: Black Flag:

  

 • Podczas pływania po oceanie, gracz będzie mógł ostrzelać wrogie okręty, polować na wieloryby oraz nurkować w poszukiwaniu skarbów.
 •  System polowania będzie podobny do tego z Far Cry 3, co za tym idzie, np. wielkość naszych sakw będzie zależeć od tego ile i na jakie zwierzęta będziemy polować.
 • Gra oferować będzie ponad 50 miejsc ze skarbami i innymi elementami do odkrycia. Oprócz tego pojawi się 75 niewielkich plaż i lokacji na mapie.
 • Sztormy morskie będą rozwinięte do tego stopnia, że jeśli uderzenie pioruna trafi w statek, ograniczy to mocno sterowanie.
 • System bitew morskich zostanie mocno rozbudowany - gracz będzie miał wpływ na to, jak daleko i jak wysoko zostaną wystrzelone kule z armat. Pojawić ma się również nowy rodzaj broni, coś w rodzaju strzelby, która z bliska zadaje ogromne obrażenia. Mało tego, na jednym z gemplay'ów można było zauważyć, jak ze statku prowadzonego przez Edwarda zostają wyrzucone beczki z prochem.
 • System walki z wrogimi na morzu również zostanie lekko rozbudowany. Pojawią się nowe rodzaje okrętów, a walka z nimi będzie wymagała stosowania odpowiedniej taktyki.
 • Dostępnę będzie ulepszanie statku Edwarda - Jackdaw - który określany jest przez twórców jako drugi bohater.
 • Rekrutacja członków załogi będzie odbywała się na wyspach lub w tawernach. Prawdopodobnie będzie można przyjąć na służbę schwytanych kaperów.
 • Będzie dostępna opcja odkrywania i śpiewania szant podczas rejsu.
 • Będziemy mogli niejednokrotnie być świadkami walki na morzu pomiędzy Hiszpanią a Wielką Brytanią, oraz opowiedzieć się za jedną z stron.
 • W grze pojawią się plantacje, które nasz protagonista będzie mógł plądrować. Klucz ma być ukryty gdzieś na terenie plantacji, który otworzyć ma drogę do zasobów i cennych przedmiotów.
 • System przyciągania uwagi strażników zostanie udoskonalony, co się wiąże również z tym, że walka stanie się trudniejsza, np. strzelców najlepiej pozbywać się po cichu i z odległości. Bohater ma posiadać bogatszy arsenał.
 • Znów będziemy mogli cieszyć się systemem szybkiej podróży - tutaj nic się nie zmieniło, do raz odwiedzonego miejsca będzie można szybko powrócić.
 • Dzięki systemowi swobodnego celowania, Edward będzie mógł używać czterech pistoletów naraz. W grze funkcjonować będzie broń podobna do zatrutych strzałek, jednak tym razem będzie to coś w rodzaju dmuchawki. Efekt zatrucia wzbogacony będzie o ogłuszenie.
 • System rekrutowania bractwa zostanie zastąpiony rekrutacją załogi Jackdaw.
 • Już po godzinie gry, będziemy mieli dostęp do całego jej świata. Jednak nie do każdej lokacji będzie można po prostu wejść wybijając wszystkich wrogów. Każda lokacja będzie miała swój poziom trudności, i jeśli ktoś będzie za wszelką cenę chciał odkryć jej sekrety, najlepszym rozwiązaniem będzie forma skradania się.
 • Powrócą sekretne lokacje, przypominające Grobowce Asasynów czy Leża Romulusa.
 • Niektórymi elementami będzie mogli zarządzać nie tylko podczas gry, lecz również za pomocą aplikacji na urządzenia przenośne.
 • Animusem będzie sterować gracz. Będziemy pracownikami Abstergo. Naszym zadaniem będzie przeprowadzanie badań dla sektora rozrywki, zajmującego się produkcją gier i filmów. Oczywiście takie stanowisko będzie oficjalne, prawdopodobnie nieoficjalnie będziemy musieli odnaleźć Fragmenty Edenu. Twórcy również potwierdzają, że znajdziemy odpowiedź na pytanie, co stało się z Desmondem.
 • Podczas gry w trybie single-player będzie można łączyć się z innymi graczami, i spotkać ich w niektórych lokacjach.
 • Będziemy mogli dzielić się zdobytymi informacjami z innymi pracownikami Abstergo, co nie znaczy, że będzie konieczny dostęp do internetu. Jeśli gracz będzie wolał odtwarzać wspomnienia bez ingerencji innych, będzie również i taka możliwość.
 • Soundtrack w Assassin's Creed IV: Black Flag stworzony będzie przez Briana Tyler'a, który odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową z Far Cry 3.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież