Wpisany przez Jack   
poniedziałek, 03 lutego 2014 14:05
Spis treści
Mapy, znajdźki, sekrety, skarby, stele Majów :: Assassin's Creed IV: Black Flag
Mapy - strona 1
Mapy - strona 2
Wszystkie strony

Mapy, znajdźki, sekrety, skarby, stele Majów :: Assassin's Creed IV: Black Flag

Chcesz ukończyć grę w 100%? Aby tego dokonać, oprócz przejścia wątku fabularnego, musisz zebrać wszystkie dodatkowe przedmioty, tzw. znajdźki. Poniżej prezentujemy krótki opis każdego z nich oraz nagrody, które można uzyskać za ich kolekcjonowanie. 

Punkty widokowe - wysokie budynki, drzewa lub inne charakterystyczne wysokie budowle oznaczone ikoną orła na mapie, które nie tylko ukazują skrawek mapy danej lokacji ale również odkrywają położenia pobliskich przedmiotów kolekcjonerskich. Synchronizacja z punktami obserwacyjnymi jest obowiązkowa do znalezienia wszystkich przedmiotów, oraz uzyskania punktu szybkiej podróży. 

Skrzynie - rozproszone są po wszystkich lokacjach, zawierają złoto i przedmioty, które automatycznie zamieniane są na reale. Podczas przygody można też natknąć się na skrzynie społecznościowe (niebieska ikona), które generowane są w danych lokacjach losowo, co pewien czas. Posiadając konkretne DLC, można odblokować skrzynie koloru beżowego, w których znajdują się przedmioty z pre-orderowych edycji, np. bronie, przedmioty oraz ulepszenia kawki. 

Mapy skarbów - można znaleźć je przy zwłokach marynarzy, rozbitków na całych Karaibach. Każda mapa zawiera współrzędne oraz zarys miejscach, gdzie został ukryty skarb. Kiedy znajdziesz lokalizację, za pomocą współrzędnych, trzeba będzie odszukać dokładne miejsce zakopania skrzyni. Miejsce to zaznaczone jest znakiem X na rysunku. Skrzynie te zawierają mnóstwo reali oraz schematów, które pozwolą ulepszać Kawkę. 

swiat karaibow

Fragmenty Animusa - tylko najbardziej oddani z fanów będą w stanie zebrać wszystkie 200 fragmentów Animusa. Za zebranie kolejno dziesięciu, pięćdziesięciu oraz dwustu fragmentów Animusa zostaną odblokowane trzy wyzwania Abstergo. Po skompletowaniu wszystkich uzyskasz nowy kod. 

Wiadomości w butelkach - listy w butelkach, które można znaleźć na plażach lub skalistych wybrzeżach na całej mapie Karaibów. Ukazują one historię człowieka, który mieszkał na Karaibach na kilka lat przed wydarzeniami z Assassin's Creed IV: Black Flag. Jeśli znajdziesz trochę czasu, by je przeczytać, z pewnością dowiesz się wiele nowych, interesujących faktów na temat uniwersum gry. 

Manuskrypty - zawsze ukryte w skrzyniach na obszarach chronionych. Zawierają interesujące informacje na temat wydarzeń i ludzi tamtego okresu. 

Szanty - strony z tekstem szant, jakie będą śpiewali członkowie twojej załogi podczas podróży po morzach. Szanty zachowują się tak samo jak strony almanachu w Assassin's Creed 3. Kiedy się do nich zbliżysz zaczną uciekać wraz z kierunkiem wiatru. Jeśli nie uda ci się za pierwszym razem zebrać jednej z nich, nie martw się, po chwili pojawi się ponownie w docelowym miejscu. 

Klucze Templariuszy - by zdobyć wszystkie pięć klucz, trzeba poświęcić trochę czasu. Każdy klucz wiąże się z wykonaniem serii zadań dla lidera Biura Asasynów. Kiedy jednak zbierzesz je wszystkie, będziesz mógł odblokować specjalną Zbroję Templariusza w kryjówce na Wielkiej Inagunie, która posiada zwiększoną odporność na ataki wrogów. 

Stele Majów - Kamienne posągi, z których musisz rozwiązywać proste zagadki. Jest ich łącznie 16, rozproszonych po całych Karaibach. Wejdź na posąg i naciśnij odpowiedni przycisk by rozpocząć interakcję. Za pomocą wzroku orła będziesz mógł dopasować kształty odpowiadające otoczeniu. Kiedy zbierzesz wszystkie udaj się do Tulum, by odblokować specjalny kostium Majów, który zmniejsza otrzymywane obrażenia oraz absorbuje pociski z pistoletów. 

Tawerny - Podczas gry znajdziesz w sumie osiem tawern. By je odblokować trzeba podejść do barmana, po czym nastąpi krótka cut-scenka. Następnie będzie trzeba pobić czterech bandytów na pięści. Po odblokowaniu tawerny, barman będzie służył przydatnymi informacjami.

 

Na kolejny stronach artykułu znajdziecie mapy z zaznaczonymi, wyżej wymienionymi elementami. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież